28. 6. 2019 Školní rok končí

Ve třídě druháčků I

fotogalerie - Škola v přírodě - Janov nad Nisou 2019

Ekohrátky ve školní družině

V polovině června proběhla ve školní družině tři projektová odpoledne věnovaná ekologii a třídění odpadu.
Děti si zábavnou formou připomněly, proč je třeba přírodu chránit a jak k tomu může přispět každý jedinec i rodina. Získaly další informace o důvodech sběru, třídění, opětovné přeměny a využití odpadových surovin. Rozšířily si vědomosti o druzích odpadu (také bioodpad, směsný odpad, rozměrný odpad, nápojové kartony, elektroodpad, nebezpečný odpad, kovy, oblečení), o sběrných nádobách, sběrných dvorech, skládkách.
V teoretické části žáci ještě hledali správné cesty recyklace skla, papíru a plastů, řešili kvízy, křížovky a doplňovačky, sdělovali si vlastní zkušenosti s daným tématem, dostali spoustu odpovědí na své dotazy. Následovalo praktické třídění různorodého odpadu. V závěru jsme společně prohlédli a zhodnotili rozdělení materiálu, našli nedostatky, vysvětlili a upřesnili si jeho správné rozmístění. Akce byla úspěšná, děti potěšila i drobná odměna. V podobných aktivitách budeme pokračovat, protože naším cílem je, aby se ochrana přírody a životního prostředí dostala dětem takříkajíc „pod kůži“ a nebraly ji jen jako školní teoretizování a poučování.

Bc. Romana Menšíková, vychovatelka školní družiny